Školka

Přípravka

Žactvo

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Béčko mužů postoupilo do I. ligy

10. 09. 2017

S náskokem 19,5 bodů vyhrálo béčko mužů SSK Vítkovice baráž o postup do I. lidy družstev a v nové sezoně se tedy představí ve druhé nejvyšší domácí soutěži. Na stadionu v Hodoníně skončili druzí závodníci z Uherského Hradiště. Soutěže žen vyhrála Lokomotiva Břeclav před Šumperkem.

Vítkovické družstvo mužů se opíralo především o výkony běžců na dráze, kteří vybojovali pět prvenství. Ludvík Salamon deklasoval všechny své soupeře v bězích na 800 m (1:57,93) i na 1500 m (4:14,28) a s dvaadvaceti body byl nejvíce bodujícím závodníkem družstva. Adam Blažek pak nenašel přemožitele v běhu na 110 m přek. (16,18). Mimořádně zdařilý a kuriózní kousek se povedl kvartetu Michal Husek, Marek Sechra, Filip Kotásek a Lukáš Trlica, které vyhrálo štafety na 4x100 m i 4x400 m. Páté zlato, a tím i jedenáct bodů do celkového součtu přidal koulař Tomáš Bortel za výkon 13,88.

Samotných pět vítězství by samozřejmě na celkové vítězství a postup nestačilo. Ostravané postavili velmi vyrovnaný tým a sbírali body i z dalších míst. Například v běhu na 400 m skončili Marek Sechra, Lukáš Trlica, Michal Husek, Filip Kotásek a Martin Kováčech na druhém, třetím, šestém, sedmém a devátém místě, což bylo dohromady osmadvacet bodů. Na krátkých překážkách skončil za vítězným Adamem Blažkem na druhém místě Marek Kret, Jaromír Meca přidal páté místo a bylo z toho celkem šestadvacet bodů. Dařilo se i na patnáctistovce a v kouli, zkrátka vedoucí družstva Jan Kotala mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen. Do I. ligy postoupili naprosto zaslouženě.

Konečné výsledky baráže, muži: 1. SSK Vítkovice 222,5 b., 2. Slovácká Slavia Uherské Hradiště 203, 3. AK Hodonín 152,5, 4. TJ Šumperk 142, ...ženy: 1. Lokomotiva Břeclav 165, 2. Moravská Slavia Uherské Hradiště 140, 3. TJ Šumperk 140, 4. SK Přerov 125, ...