up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Čtyři zlaté na mistrovství MaS v krosu

15. 11. 2017

Vrcholem letošní krosové sezony bude prosincové ME ve slovenském Šamoríně. Podobným vrcholem pro řadu závodníků bylo víkendové mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu v Hodoníně. Na něm se vítkovickým atletům a atletkám podařilo vybojovat celkem osm medailí, z toho čtyři zlaté. Včetně té neprestižnější, kategorii mužů vyhrál Lukáš Chwistek.

Dvacetiletý běžec porazil v cíli závodu na 7250 metrů druhého Tomáše Navrátila z Kroměříže o více než deset sekund a titul vybojoval naprosto zaslouženě. Na zlato dosáhli také Eliška Surmová v kategorii dorostenek, dorostenec Martin Kováčech a Lukáš Tylšar v kategorii přípravek (ročníky 2006, 2007). Na stříbrných pozicích doběhli mladší žákyně Hana Borová a dorostenec Jan Malura. Bronz si z Hodonína odvezli junior Vojtěch Scholaster a starší žákyně Petra Jančarová.

Nejlepší vítkovický vytrvalec Jakub Zemaník na šampionátu Moravy a Slezska nestartoval, jeho příprava směřuje k úspěchu na mistrovství republiky, kde by se chtěl poprat o nominaci na mistrovství Evropy. O víkendu absolvoval krosový závod v Mnichově. V závodě na 6600 metrů zaostal časem 21:25,5 o necelý šestnáct vteřin za vítězným Yossiefem Teklem z Eritreje. Stejného umístění jako Zemaník dosáhla i další česká reprezentantka Kristiina Mäki, která stejnou trať zvládla za 25:00,5.

Foto: atletikafm.cz

Kompletní výsledky mistrovství MaS v krosu najdete ZDE

 

« zpět «