up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Soutěž Ostrava fandí kontinentům byla rozlosována

16. 11. 2017

V kalendáři atletických akcí pro rok příští rok na území České republiky jasně vévodí Kontinentální pohár v atletice, který se uskuteční v Ostravě 8. a 9. září 2018. Atletikou však bude žít sever Moravy celý rok - zejména díky projektu “Ostrava fandí kontinentům”, který připravil Český atletický svaz společně s městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

Projekt je určen žákům základních a středních škol, stejně jako členům atletických oddílů a slavnostně odstartoval 16. listopadu, kdy na radnici města Ostravy proběhlo rozlosování = rozdělení škol dle jednotlivých kontinentů. Celkem se do projektu přihlásilo 30 základních škol a 27 středních škol.

Jednotlivé školy však budou mít své patrony také z řad zahraničních i českých atletů. “Cílem projektu ‘Ostrava fandí kontinentům’ je zapojit děti do pravidelné pohybové aktivity, protože atletika je základem všech sportů a v této souvislosti se propojení nabízí. Pokud chceme děti zaujmout, určitě je důlěžité, aby měli v rámci soutěží své patrony - tudíž jsme ke spolupráci oslovili čtyři přední české atlety, kteří se stali tvářemi školního projektu, v němž se v průběhu celého roku v různých rolích budou angažovat,” vysvětlil předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník. “Zároveň bychom ale chtěli využít faktu, že se do Ostravy sjedou atleti ze všech světadílů. Ambasadory jednotlivých škol budou přední atletické hvězdy z jednotlivých kontinentů, které propojíme přímo se školami. Rádi bychom, aby se děti dozvěděly i něco o kultuře, zvycích či přímo životě atletů v různých částech světa a dalších aspektech právě ve spojení s našimi ambasadory.”

Unikátní koncept dlouhodobé soutěže pro základní a střední školy regionu podpoří v rolích ambasadorů čtyři bývalé hvězdy světové atletiky. Ambasadorem Evropy se stal bývalý světový rekordman v běhu na 110 m překážek Colin Jackson, americké atlety bude povzbuzovat autor nejdelšího dálkařského výkonu historie Mike Powell. Zbylé dva kontinenty si “rozdělily” dvě bývalé mistryně světa v běhu na 400 m překážek: výběr Austrálie a Oceánie povede Jana Pittmanová a ambasadorkou Afriky je Nezha Bidouaneová. Patrony projektu “Ostrava fandí kontinentům” jsou dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková, halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák, stříbrný medailista z mistrovství Evropy ve skoku o tyči Jan Kudlička a juniorská mistryně světa ve výšce Michaela Hrubá.

“Každý projekt, který přitáhne děti ke sportu, je důležitý a proto jsem nad nabídkou stát se tváří Ostrava fandí kontinentům neváhal ani chvíli. Jako rodák z Havířova  jsem navíc rád, že se podobný projekt koná právě v našem regionu,” řekl Pavel Maslák, v rámci projektu patron Afriky.

Český projekt “Ostrava fandí kontinentům” se zamlouvá také představitelům Mezinárodní asociace atletických federací IAAF - a díky jejich pozitivnímu přístupu se nejlepší sportovci z dlouhodobého projektu představí v rámci předprogramu Kontinentálního poháru 8. a 9. září 2018 přímo na Městském stadionu v Ostravě a zástupci jednotlivých zúčastněných škol nebudou chybět v hledišti.

Prodej vstupenek na Kontinentální pohár v atletice 2018 probíhá prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz). Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm, či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč).

Foto: Jiří Zerzoň

« zpět «