up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Na Julisce startuje extraliga družstev

17. 05. 2018

První velký závod domácí sezony se koná o víkendu v Praze. Na Julisce budou v sobotu 19. května extraligové týmy mužů a žen bojovat o první letošní body. Nejvyšší klubová soutěž má i letos dvě kola, to druhé se uskuteční 1. července v Ostravě. Mistrovství republiky družstev je pak na programu na konci srpna v Uherském Hradišti.

Podobně jako vloni bude mít SSK Vítkovice zastoupení v obou kategoriích. Muži obhajují z loňského mistrovství republiky šesté místo, ženy byly páté. Umístění do šestého místa je podle trenéra Gusty Šulce cílem obou týmů i v letošním úvodním kole soutěže.

Tým mužů bude postrádat vytrvalce Jakuba Zemaníka, který startuje na Evropském poháru v běhu na 10 000 m v Londýně. "Jeho body budou určitě chybět, ale na druhé straně má mužský tým další osobnosti, hlavně v běžeckých disciplínách. Sprinter Zdeněk Stromšík, mladí běžci Lukáš Symerský a Lukáš Chwistek společně s novou posilou na čtvrtku a půlku Vojtěchem Mlynářem by měli být tahouny týmu. V jeho silách určitě je vyhnout se baráži o udržení," přemýšlí o ambicích družstva Gusta Šulc. Pak jsou tady dálkaři Jakub Bystroň a David Hájek, zkušený trojskokan Bohumil Bětuňák a mladí atleti, z nichž vždy někdo mile překvapí. Největším favoritem úvodního kola a celé extraligy mužů je samozřejmě pražská Dukla.

V kategorii žen už si osobní trenér největší vítkovické ženské hvězdy Simony Vrzalové tolik jistý není. Výčet jmen, o které je letošní družstvo oslabeno, je totiž poměrně dlouhý. Na přestup či hostování odešly Nikola Ogrodníková, Romana Grómanová, Lucie Červenková, zraněná je Nikol Tabačková, studijní povinnosti mají Denisa Holá a Alena Kollegová. "Samozřejmě budeme nejvíce spoléhat na Simonu Vrzalovou, ale pak také na vrhačky Gabrielu Pallovou, Veroniku Bártovou a Denisu Přečkovou. Velikou porci bodů pro družstvo by měly zařídit i sprinterky Jana Slaninová a nová posila Kateřina Vávrová. Budou to však mít hodně těžké, protože konkurence je obrovská a celkové šesté místo by byl dobrý start do extraligové sezony," dodává Gusta Šulc. Titul v kategorii žen obhajuje družstvo USK Praha.

« zpět «