up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Zdeněk Stromšík má limit na HME

12. 01. 2019

Krajské přebory ve vítkovické hale ozdobil skvělým výkonem domácí sprinter Zdeněk Stromšík. Vyhrál běh na 60 m časem 6,69 s, čímž splnil limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Glasgow. Podobně jako vloni nebude na vrcholu halové sezony svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka chybět ani letos.

Stromšík vyhrál už rozběh vůbec prvního startu v letošní halové sezoně ve vynikajícím čase 6,75 a ve finále ještě dokázal přidat. "Mohu být spokojen, byl to můj první závod, a to není nikdy jednoduché. S trenérem jsme čekali čas někde kolem 6,70 a jsem rád, že se to potvrdilo. A věřím, že to ještě postupně vylepším. Rád bych se letos dostal někde k hranici českého halového rekordu, který je o dvě desetiny lepší, než můj osobák," řekl po finálovém běhu a připomněl, že osobák v této disciplíně si zaběhl vloni v rakouském Linzi a jeho hodnota je 6,60 s.

S tím, že ve vítkovické hale šlo jen o závod krajského přeboru a soupeři na něho příliš netlačili (na druhém místě doběhl v čase 6,86 Polák Kozlowski), problém nemá. Naopak, snaží se i na těchto závodech najít pozitiva. "Samozřejmě, že to jsou trochu jiné závody, než třeba mezinárodní mítinky. Je trochu větší hluk, nějaká lehká nekázeň nezkušených atletů, ale tohle mi nijak zvlášť nevadí. Snažím se na každém závodě podat co nejlepší výkon, soustředit se a běžel rychle. Dnešní čas je důkazem, že to i na krajském přeboru jde."

Splnění limitu více než šest týdnů před březnovým evropským šampionátem by mělo dát vítkovickému sprinterovi klid na přípravu. Tu ovšem nechce nijak oproti původnímu plánu měnit. "Hlavní je, že mám limit a nebudu muset na poslední chvíli hledat závody, kde bych ho ještě mohl splnit. Měl bych absolvovat v hale ještě šest startů včetně evropského šampionátu. Těším se na každý z nich, dobře se mi například závodí v Ostravě, tady je hala skvělá. A taky bych jel rád do Linze, tam jsem si ze čtyř startů třikrát zlepšil osobák," dodal s úsměvem.

Na krajských přeborech se blýskli kvalitními výkony i někteří další vítkovičtí atleti a atletky. Dvoustovku žen vyhrála Jana Slaninová (24,11), čtyřstovku mužů David César (50,31) a osmistovku juniorů Pavel Kraus (2:02,13). V dálce dorostenek zvítězila Tereza Sklenářová (542) a hned několik prvenství zaznamenali koulaři a koulařky. Dorostenka Katrin Brzyszkowská (14,18), juniorka Denisa Přečková (12,51), v ženách Gabriela Pallová (14,74) a mužích Jan Horňák (15,47).

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

« zpět «