Soustředění kondiční atletiky - ohlédnutí

Co si představíte, když se řekne atletické soustředění? Skupinu vysportovaných atletů? Možná to nevíte, ale máme i skupinu kondiční atletiky, která má v současné době 17 členů a trenérkou je Anet Župníková, holka s velkou motivací a inspirací. Momentální věkové složení členů je 20-55 let. Anet je tak motivují trenérka, že nás drží pohromadě už druhý rok a nebrání se žádným našim nápadům.

Ani nápad na společné soustředění nebyl zavrhnut, ba naopak, panovalo velké nadšení. Najednou byl termín i místo – Hotel Paramon (Suchá Rudná) v termínu 9. 3. - 12. 3. 2023. Může se zdát, že nás Anet šetří, vzhledem k věkové kategorií svých svěřenců, ale opak je pravdou. Pod jejím vedením jsme se všichni posunuli, jak v technice běhu, ve výdrži, tak i v lásce k běhu a mnozí i k sobě samé. Většina z nás se účastní různých běžeckých závodů a před sebou máme i pražský půlmaraton, a proto bylo soustředění na místě.

V rámci soustředění jsme běhaly do kopce, měly kruhový trénink, absolvovaly výšlap na Praděd, za ne zrovna ideálního počasí, ale také našly čas na relax těla a pořádné protažení namožených svalů. Že jsme skvělá parta jsme už dávno věděly, ale tohle nás sblížilo ještě víc. Každému bych přála zažít to, co jsme zažily, protože není nic víc než dělat, co vás baví s partou přátel, kteří sdílí stejné nadšení jako vy, a navíc se navzájem motivujete.


Vytisknout