Naši nejmenší atleti včera absolvovali svůj Vánoční trojboj

Letošního Vánočního trojboje naší přípravky se po moha zdravotních odhláškách nakonec zúčastnilo úžasných 190 dětí a společně se startujícími rodiči jsme tak překonali magickou hranici 200 závodníků. Děti byly rozděleny podle ročníku narození do jednotlivých skupin a společně s trenérem postupně absolvovaly disciplíny svého trojboje.

Celou soutěž ale zahájili naši nejmenší atleti (ročník 2019), kteří trénují společně se svými rodiči. Pro tyto dvojice byl připraven dvojboj v podobě společného štafetového běhu a skoku z místa, kde se sčítal výsledek rodiče a dítěte. Všichni do závodu dali maximum a tak jedinou malou černou kaňkou v této soutěži byl vymknutý kotník jedné z maminek. Držíme palce, aby maminka byla brzy fit a vrátila se nám co nejdříve do tréninkového procesu 😉. Aby rozdělování medailí bylo co nejspravedlivější, soutěžili zvlášť tatínci a maminky. A jak to dopadlo?

MAMINKY
1. Richard Heider
2. Viktorie Brandová
3. Ema Bysková
4. Matiana Maschke

TATÍNCI
1. Adam Gombár
2. Matyáš Vaněk
3. Ema Saidi
4. Natálka Pitronová

Ostatní ročníky už absolvovaly trojboj. Všechny trojboje se skládaly ze skoku, hodu 1kg medicimbalem a různě dlouhého běhu podle kategorií. Nejstarší děti čekal záludný trojskok snožmo, ročníky 13/14 skok do dálky a ostatní děti pak skok snožmo z místa. Nejmenší děti běžely sprint na 60m a pro zbytek startovního pole byl připraven delší běh v délce 200, 400, nebo 600 metrů.  O výsledku rozhodoval součet pořadí v jednotlivých disciplínách. Na první 4 čekaly krásné medaile včetně speciální medaile za čtvrté místo a věcné odměny. Diplom a sladkost na cestu domů dostali všichni závodníci.

Viděli jsme velké množství skvělých výkonů. Mnoho rozzářených dětských očí, plno úsměvů a skotačících nadšených dětí a to je to hlavní, proč to všechno děláme. Jsme rádi, že se pohybujeme mezi dětmi, které mají rády pohyb a i když trénink někdy bolí a mohly by strávit pohodlné odpoledne se všemi lákadly doby, baví je to. Všichni nemohou získat medaile, ale i prohrát je pro život důležité a to je jeden z benefitů sportu - utváří osobnost.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout tady: DÍVKY a CHLAPCI.

Fotky na vás čekají v naší fotogalerii TADY.

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména vám rodičům za to, že vedete děti ke sportu, celému organizačnímu týmu - trenérům, technické četě, IT podpoře zpracování výsledků, zabezpečení a podpoře SSK Vítkovice, klukům u kamery, zdravotníkům a samozřejmě rozhodčím - o hladký průběh závodu se staralo více než 30 lidí, kteří dělali maximum proto, aby si to všichni účastníci užili.

Pavel


Vytisknout