Sportem pomáháme ukrajinským dětem

Aktuality hlavní

AK SSK Vítkovice zve do svých řad děti z Ukrajiny, které do Ostravy a okolí přivedla proti jejich vůli válka. Zdarma se mohou stát členy oddílu, aby měly vyžití a rychleji našly nové kamarády. O potřebné vybavení se postarají stávající členové. 

„Chceme pomoci dětem cítit se alespoň trochu jako doma. Zapojení do pravidelné činnosti k tomu rozhodně přispívá. Sport dokáže ve složitých momentech podpořit tělo i duši. Jsme sportovní oddíl, tak pomáháme tím, co umíme – sportem," říká Oldřich Zvolánek, předseda Výkonné rady SSK Vítkovice, z.s.

Oddíl je připravený přijmout děti od 6 do 15 let. Do tréninkových skupin budou zařazené podle věku. Členství v oddíle je pro ně bezplatné. S vybavením pomůžou ostatní. „Předpokládáme, že málokdo si mohl při útěku před válkou vzít s sebou oblečení anebo boty na sport, proto jsme vyzvali členy našeho oddílu, aby přinesli vhodné věci a rozdělili se o ně s dětmi, které potřebují pomoc," říká Fatima Kostková. „Přihlášení do oddílu je pak jednoduché. Nemáme žádný formulář, budeme se domlouvat individuálně. Stačí, aby mi maminky zavolaly nebo napsaly email. Ukrajinsky sice nemluvím, ale rozumím dobře, a co nepůjde třeba anglicky, zvládneme kombinací našich jazyků," doplňuje Kostková.

Kontakt pro přihlášení:

Fatima Kostková

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: +420 737 043 020

Vytisknout