• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Vítkovičtí dorostenci stříbrní

25. září se v Plzni konalo MČR družstev dorostu. Hoši z SSK Vítkovice posíleni kolegy z kraje získali stříbrné medaile za domácími Plzeňany. Díky spolupráci s ostatními oddíly a vlastním kvalitním základem družstva dorostenců tvořených zejména silnou skupinou vrhačů, se po zisku titulu z MMaS utkali v nabité soutěži o devíti týmech. Již předem bylo očekáváné, že Plzeň bude silnější, ale vítkovičtí borci šli do soutěže s nadšením bojovat. Atmosféra byla skvělá, vzájemné fandění obrovské a všem se v disciplínách docela dařilo. 
Nejlépe bodujícím byl kopřivnický vicebojař Daniel Hanzelka, druhým vitkovicky vrhač Petr Bílský a třetím také vrhač, který si ale střihnul i skok vysoký, slavkovský Marek Hrubý
Děkujeme všem zúčastněným a především jejich trenérům za vzornou reprezentaci našeho oddílu. 
 
Hana Legerská, vedoucí družstva plzen mcr 250922

Adéla Pannová je mistr České republiky

V chladném a děštivém víkendu 17.-18.září se v Jablonci nad Nisou prali naši mladí žáci o mistrovské tituly. Nejlépe si z našich 14 mladých atletů vedla Adéla Pannová, svěřenkyně trenérů Martina Kysely a Ondry Kratochvíla, která dokazala jako jediná zdolat 365cm a brala zlato. Dalšími, kteří dosáhli na medailová umístění byli Vašek Hranický, který v hodu kladivem předvedl výkon 44,66m a urval stříbrnou medaili. Vaška připravuje v naší vrhačské akademii Pavel Bílský. Další zástupce vrhačské akademie, oštěpařka Markéta Ustrnulová si výkonem 39,22m zasloužila rovněž stříbrnou medaili. Markétu připravuje Romča Gromanová. 

Finálového umístěni do 8.místa dále dosáhli:

5.  David Pavlišinec - oštěp - 50,45m

6.  Karolína Červenková - koule - 11,77m

7.  Nikol Polášková - 60m  -  7,98s

7.  Karoilína Červenová - kladivo - 38,82m

8.  Kateřina Fridrichová - kladivo - 37,15m 

 

k dosaženým výsledkům všem zúčastněným blahopřejeme.

Sportuj jako Zátopkovi

Na pondělí 19.9.2022 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky speciální oddílové závody. Tento den, kdy si připomeneme stoleté výročí narození dvou opravdových legend české atletiky Dany a Emila Zátopkových, tak oslavíme společně pohybem. Děti čeká dvojboj a jak jinak než v disciplínách ve kterých se Dana a Emil proslavili po celém světě. Hod oštěpem vzhledem k věku dětí nahradíme míčkem a pověstné Emilovy dlouhé běhy sice zkrátíme, ale to na kvalitě výkonů našich malých atletů nic nemění 😉. 

Vzhledem k tomu, že chceme celé závody pojmout jako vzpomínkovou akci a tak trochu oslavu královny sportu atletiky, nebudeme tentokráte oficiálně vyhlašovat pořadí, ale všechny děti dostanou památeční medaili. Rádi bychom tak naplnili slova, která pronesl zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se".

Děti si tak budou moci společně zazávodit na této jedinečné vzpomínkové akci na stadionu, kde Emil Zátopek v roce 1949 překonal dvakrát světový rekord v běhu na 10 km.

Suverenní mladší žákyně

Mladší žákyně jasně opanovaly 13.9. krajskou soutěž družstev a do semifinále postoupily z prvního místa. Hlavními tahounkami byly Sabča NESRTOVÁ, Kája HOŘÍNKOVÁ a Barča HRBÁČKOVÁ. Důležitý je ale přístup všech děvčat, které se na tomto výsledku podílely a my gratulujeme všem, které bojovaly a vytvořily si osobní nejlepší výkony. Každý bod se počítá a my se už teď těšíme na semifinále Mistrovství Moravy a Slezska, které se uskutešní již v neděli na našem domácím stadionu ve Vítkovicích. Kluci obsadili šesté místo a ti tedy budou mít volnou neděli, protože do semifinále nepostoupili. I přes to, ale byly k vidění kvalitní výkony (vzhledem k poprázdninovému termínu).
Děkujeme za reprezentaci klubu a děkujeme i trenérům, kteří se podíleli na tomto výsledku. Vedoucím koučem družstva mladších žákyň je Honza VOJTEK. 
Mladší žákyně tedy čeká v neděli další závod. 
25.9. se uskuteční v Břeslavi Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva - největší individuální závod pro tuto kategorii. Dalším závodem bude 28.9. mezikrajské utkání mladšího žactva, které bude pro nominováné. A věříme, že 2.10. zabojuje o jednu z medailí družstvo mladších žákyň při finále Mistroství Moravy a Slezska v Kopřivnici.

Výsledky najdete zde

Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva

V neděli 11.9. proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva a u děvčat to byla soutěž až do poslední chvíle dramatická a napínavá. U kluků to bylo o něco klidnější a ti zhruba od poloviny soutěže měli medaili jistou. Nakonec vybojovali skvělý bronz i bez velké opory Peti CHOVANCE. U děvčat se umístění každou chvíli přelínalo a nakonec děvčata přišla o bronz až po štafetách o pouhé tři body. I tak ale obě družstva vybojovala postup na MČR družstev, které se uskuteční 1.10. v Třinci a oproti loňskému roku, kdy se ani jedno družstvo neprobojovalo na MČR, tak můžeme hovořit o úspěchu. U děvčat chyběla sprinterka Ema PROCHÁZKOVÁ a tyčkařka Kristýna WOWROVÁ, což se rozhodně projevilo na bodovém manku. Je třeba ale pochválit všechna děvčata za bojovnost, velkou oporou byly opět vrhačky, dařilo se již tradične Niki POLÁŠKOVÉ a velkou posilou byla také mladší žákyně Naty WEBEROVÁ. Z Karviné byla ve vítkovickém dresu velice štědře bodující závodnicí Verča MALATINSKÁ. U chlapců tým opět podrželi vrhači v čele s Davidem PAVLIŠINCEM a Vencou HRANICKÝM, spoléhnout se také můžeme na běžce.

Souhrn výsledků najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/65159

Dorostenci z Vítkovic Mistři Moravy a Slezska

Silná generace ročníků 2005/06 doplněna o posily z Opavy, Třince a Slavkova u Brna, vyhrála 10.9. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v Břeclavi a za 14 dní bude usilovat o medailové umístění také na MČR dorostu 25.9.
Děkujeme za skvělou reprezentaci a hurá do Plzně.

Hana Legerská, vedoucí družstva

4.9. proběhlo v Chebu Mistrovství ČR družstev mužů a žen

Oběma našim extraligovým družstvům se nedařilo tak, jak bychom si jistě všichni příli a obsadila tak svorně šesté místo. V ženském družstvu se tradičně dařilo Katrin Brzyszkowské, která dle očekávání získala zlato v kouli (15,73m) a přidala ještě bronz v hodu diskem (46,46). Další větší bodový příděl pak zajistily Jana Slaninová, Dominika Kraussová a Adéla Voráčková
V mužském družstvu do bodového přídělu výrazně zasáhnul Matej Baluch, který si v čase 51,59 doběhnul pro 3. místo v běhu na 400m překážek, přidal 5. místo v překážkách na 110m a doplnil štafetu na 4x100m, která nakonec doběhla čtvrtá. Naši muži pak získali ještě dvě stříbra a to zásluhou Martina Kováčecha v běhu na 3000m překážek a Adama Zajíčka v chůzi na 5000m.

Úspěch na MČR mužů a žen do 22 let na dráze

V termínu 27.-28.9. proběhlo v Brně Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze a medailově se prosadili hned tři naši atleti. Nejúspěšnější co se týče počtu medailí byla ve vítkovické výpravě tradiční opora nešeho klubu Katrin Brzyszkowská, která své soupeřky v kouli přehodila o téměř půl metru a výkonem 15,72 si s přehledem zajistila zlato v kouli. Druhou medaili pak přidala výkonem 44,69m v disku, což stačilo na bronz. Klubovou medailovou sbírku obohatil stříbrem v běhu na 3000m překážek Martin Kováčech v čase 8:58.57. Poslední medaili získal Jirka Zedníček, kdy čas 14.80 znamenal bronz.

Všem našim sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a medailistům samozřejmě gratulujeme. Kompletní výsledky si můžete prohédnout TADY.

Katrin Brzyszkowská je 7. na světě

katrintrener

V Columbijské Cali se tento týden koná MS juniorů v atletice. Naše výtečná koulařka Katrin Brzyszkowská se po postupu do úterního finále probojovala i do užšího finále a výkonem 15,77m obsadila skvělé 7.místo v nabité světové konkurenci. Za skvělý výkon Katrin i trenérovi Vláďovi Lindovskému gratulujeme.

Další naši dva vítkovičtí zástupci Anička Cagašová a Milan Ščibráni byli členové smíšené štafety 4x400m, samotný postup do finále byl pro štafetu perfektní výsledek, tam dokázali ještě vylepšit výsledek z rozběhu o 27setin, výsledná hodnota 3:29,18 stačila na 8.místo. Aničce a Milanovi gratulujeme stejně jako jejím společnému trenérovi Jardovi Vlčkovi. 

Tak to má náš předseda za sebou

Včera 29.7. si řekli v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě - Třebovicích své "ANO" předseda našeho klubu Honza Kotala a jeho dnes již manželka Mercela. Mnoho štěstí do dalších společných let jim přišla popřát nejen rodina, přátelé a pracovní kolegové, ale také mnoho trenérů a Honzovi bývalí i stávající svěřenci. S přáním všeho nej se přidáváme také my a přejeme novomanželům co nejkrásnější společnou cestu životem.

Mistrovství světa juniorů v Cali s naší účastí

Do kolumbijského Cali odcestuje také trojice vítkovických atletů ve složení Katrin Brzyszkowská (koule) a Anna Cagašová + Milan Ščibráni, kteří budou startovat ve štafetách 4x400m. Šampionát startuje už 1.8. a my samozřejmě budeme našim atletům držet palce.

Hodnocení první poloviny sezóny v žactvu

Přinášíme vám report první poloviny hlavní žákovské sezóny. Shrnutí obsahuje nejvýraznější výkony za uplynulou část letní sezóny.

MLADŠÍ ŽACTVO, krajské soutěže družstev a jednotlivců 
KP v přespoláku – děvčata 3. místo, hoši 2. místo 
KP v trojboji – děvčata 1. místo, hoši 3. místo 
KP v pětiboji – děvčata 1. místo, hoši 1. místo
štafetový KP – děvčata 6. místo, hoši 3. místo 
KP jednotlivců – 15 medailí 
MMaS v pětiboji – Adéla Kalandrová 1. místo

STARŠÍ ŽACTVO, krajské soutěže družstev a jednotlivců
1. kolo soutěže družstev – žákyně 1. místo, žáci 3. místo
2. kolo soutěže družstev – žákyně 1. místo, žáci 1. místo
3. kolo soutěže družstev – zrušeno z důvodu nepřízně počasí
KP jednotlivců – 21 medailí 
MMaS jednotlivců – 12 medailí

10 nejlépe bodujících žákyň za 2 kola (individuální starty):
1. MALATINSKÁ Veronika (H) 57b.
2. ČERVENKOVÁ Karolína 55b.
3. JURČOVÁ Viktorie 43b.
4. USTRNULOVÁ Markéta 35b.
5. FRIDRICHOVÁ Kateřina 34b.
6. HRBÁČOVÁ Anna (H) 30b.
7. PAVLIŠTÍKOVÁ Vanda 29b.
8. PROCHÁZKOVÁ Ema 28.
8. POLÁŠKOVÁ Nikol 28b.
10. PANNOVÁ ADÉLA 25b. 

10 nejlépe bodující žáků za 2 kola (individuální starty):
1. PAVLIŠINEC David 54b.
2. HRANICKÝ Václav 52b.
3. MOCEK Martin 40b.
4. HORÁK Martin 34b.
5. CHOVANEC Petr 26b.
6. KOVÁŘ Tomáš (H) 24b.
7. HOLEK David 20b.
8. HAMMOND Martin 12b.
9. ZÁHORA Dominik 10b
10. KRAUS Filip 9b.

ODDÍLOVÉ REKORDY:
ADÉLA PANNOVÁ - skok o tyči, 380cm
ADÉLA KALANDROVÁ – pětiboj, 2790b.

MISTROVSTVÍ ČR VE VÍCEBOJÍCH:
Adéla Kalandrová 8. místo, pětiboj ml. Žákyň 

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE:
9 vítkovických atletů v nominaci
Petr Chovanec 3. místo, štafeta 4x60m
Sabina Nesrstová 4. místo, hod oštěpem
Markéta Ustrnulová 7. místo, hod oštěpem
Petr Chovanec 8. místo, 60m

ŽÁKYNĚ V TOP 20 PRŮBĚŽNÉ STATISTIKY ČR, stav k 25.7.
1. ADÉLA PANNOVÁ, skok o tyči 380cm
3. NIKOL POLÁŠKOVÁ, 60m 7.74s
4. KAROLÍNA ČERVENKOVÁ, kladivo 40.43m
10. KAROLÍNA ČERVENKOVÁ, koule 11.63m
10. MARKÉTA USTRNULOVÁ, oštěp 38.16m
11. JULIE BARTKOVÁ, koule 11.39m
15. KATEŘINA FRIDRICHOVÁ, kladivo 35.51m
16. EMA PROCHÁZKOVÁ, 60m 7.93s
17. VIKTORIE JURČOVÁ, oštěp 36.86m

ŽÁCI V TOP 20 PRŮBĚŽNÉ STATISTIKY ČR, stav k 25.7.
3. VÁCLAV HRANICKÝ, kladivo 43.76m
6. PETR CHOVANEC, 60m 7.27s
7. DAVID PAVLIŠINEC, oštěp 49.68m
15. MARTIN HORÁK, 800m 2:09,23m
17. DAVID PAVLIŠINEC, 300m 38.16s

Příměstské tábory jsou v plném proudu

Po velkém zájmu o naše příměstské tábory v uplynulých letech, jsme pro děti také letos připravili 4 příměstské tábory. Tábory jsou určeny nejen pro děti z naší přípravky, ale také pro jejich sourozence nebo kamarády (ročníky 2015 - 2011).

Náplň táborů je velmi bohatá. Pro děti je připraven zábavný program na celý týden zaměřený zejména na pohybové aktivity. Tábory vedou naši zkušení trenéři a součástí programu jsou samozřejmě také různé soutěže, hry, výlet apod. 

Naši nejmladší atleti absolvovali svůj Letní atletický kemp

V termínu 10.-16.7. jsme se skupinou 41 dětí absolvovali týdenní Letní atletický kemp 2022 v nádherném prostředí Těšínských Beskyd v Horském hotelu Kozubová. Jelikož je oficiální výšková hranice za kterou se považuje pobyt za ozdravný vysokohorský 800 m n.m., překonali jsme tuto hranici téměř o 200 m. Jako bonus nás obklopovaly úžasné výhledy na vrcholky českých, polských a slovenských hor. K dispozici jsme měli nejen kompletní zázemí hotelu, ale také venkovní multifunkční hřiště, posilovací stroje a dětské hřiště.

Děti pravidelně absolvovaly dopolední tréninky, kde byly rozděleny podle věku. Nosným programem soustředění pak byla týmová soutěž družstev a soutěž jednotlivců ve které bylo možno získat lístky do závěrečné tomboly.

Soudě podle zpětné vazby, kterou jsme v průběhu celého pobytu od dětí dostávali se kemp dětem líbil a užívali si to stejně jako my.

Video z kempu naleznete TADY a fotky v naší fotogalerii TADY.

Expedice Rebeka

Dva z našich vítkovických atletů Honza Szyszkowicz a Bára Olivková se rozhodli pro skvělou dobročinou věc. Z našeho kraje startují na koloběžkách a bez pomoci podpůrných doprovodných vozidel, pojedou přes Katowice, Waršavu a Gdaňsk až do města Hel, celkem 1200km, aby vybrali finanční prostředky na léčbu Rebeky, dcery našeho bývalého vynikajícího výškaře Jardy Báby.  Přispět může každý, i drobnost může znamenat mnoho.  Čeká je náročná a dlouhá cesta, vyjíždějí 6.8. z Havířova a vy jejich cestu můžete sledovat na Fcb a IG stránkách: Tochcekolobezku

Rebeka1Rebeka2

 

Atletický klub SSK Vítkovice

Budoucí talenty vychováváme již od 4 let věku, kdy u nás děti trénují společně se svými rodiči, případně přímo v mateřských školách. Velkou výhodou našeho klubu je tak možnost růstu a zajištěný posun do následujících kategorií až po dospělost.

Rychlý kontakt

Atletický klub, Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Email: info@atletika-vitkovice.cz