• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Soustředění kondiční atletiky - ohlédnutí

Co si představíte, když se řekne atletické soustředění? Skupinu vysportovaných atletů? Možná to nevíte, ale máme i skupinu kondiční atletiky, která má v současné době 17 členů a trenérkou je Anet Župníková, holka s velkou motivací a inspirací. Momentální věkové složení členů je 20-55 let. Anet je tak motivují trenérka, že nás drží pohromadě už druhý rok a nebrání se žádným našim nápadům.

Ani nápad na společné soustředění nebyl zavrhnut, ba naopak, panovalo velké nadšení. Najednou byl termín i místo – Hotel Paramon (Suchá Rudná) v termínu 9. 3. - 12. 3. 2023. Může se zdát, že nás Anet šetří, vzhledem k věkové kategorií svých svěřenců, ale opak je pravdou. Pod jejím vedením jsme se všichni posunuli, jak v technice běhu, ve výdrži, tak i v lásce k běhu a mnozí i k sobě samé. Většina z nás se účastní různých běžeckých závodů a před sebou máme i pražský půlmaraton, a proto bylo soustředění na místě.

V rámci soustředění jsme běhaly do kopce, měly kruhový trénink, absolvovaly výšlap na Praděd, za ne zrovna ideálního počasí, ale také našly čas na relax těla a pořádné protažení namožených svalů. Že jsme skvělá parta jsme už dávno věděly, ale tohle nás sblížilo ještě víc. Každému bych přála zažít to, co jsme zažily, protože není nic víc než dělat, co vás baví s partou přátel, kteří sdílí stejné nadšení jako vy, a navíc se navzájem motivujete.

Školení trenérů žactva

Z pověření MK ČAS pořádá AK SSK Vítkovice a SG D. a E.Zátopkových Ostrava v termínu 24.-26.3.2023 školení trenérů žactva. Pokud tedy uvažujete o tom, že byste rádi pracovali v atletice s mládeží a nemáte potřebnou kvalifikaci, využijte této možnosti a absolvujte toto nezbytné školení v Ostravě.

Těšíme se na vaši účast. Pozvánku si můžete stáhnout TADY.

Moravské víceboje jsou za námi

Celkem 194 závodníku ze 44oddílů změřilo síly při vícebojích, konané v naší atletické hale. Honza Vojtek v 7boji mužů vybojoval stříbro výkonem 4455bodů. 

Karolína Maňasová s novým osobákem

V sobotu se v Jablonci nad Nisou konal jubilejní 50.ročník mezinárodního mítinku Jablonecká hala. Zde si na trati 60m utvořila Karolína nový osobní rekord, a to hned 2x, poprvé v rozběhu za 7.40s, poté ve finále ještě vylepšila na vynikajících 7,34s a odskočila v čele národních tabulek s velkým náskokem. Celkově obsadila 3.místo. Na stejné trati jsme ve finále mužů viděli dalšího vítkovického závodníka Zdeňka Stromšíka, který novým SB 6,68s obsadil 5.příčku.

Zemaník ve Valencii

Velmi silně obsazený mítink na břehu Středozemního moře ve španělské Valencii nabízel útok na světový rekord na 10km žen. Etiopanka Yalemzerf Yehualaw za ním zaostala časem 29:19 jen o pouhých 5vteřin. Jedná se však o druhý nejrychlejší čas historie. V závodě mužů, ve kterém dominoval keňan Weldon Langat za 26:55, běželi i 3 čeští zástupci, Damián Vích, Patrik Vebr a náš vítkovický zástupce, svěřenec Vladimíra Černého Jakub Zemaník. Ten v čase 30:20 obsadil 95.pozici. 

Český rekord pro Adélu Pannovou

V sobotu na České tyčce 2023 na pražském Strahově si Áďa Pannová posunula svůj vlastní český rekord starších žákyň ve skoku o tyči na 380cm. Dosavadní maximum vylepšila o 4 centimetry. Gratulujeme Ádi i jejim trenérům. 

 

Vítkovičtí dorostenci stříbrní

25. září se v Plzni konalo MČR družstev dorostu. Hoši z SSK Vítkovice posíleni kolegy z kraje získali stříbrné medaile za domácími Plzeňany. Díky spolupráci s ostatními oddíly a vlastním kvalitním základem družstva dorostenců tvořených zejména silnou skupinou vrhačů, se po zisku titulu z MMaS utkali v nabité soutěži o devíti týmech. Již předem bylo očekáváné, že Plzeň bude silnější, ale vítkovičtí borci šli do soutěže s nadšením bojovat. Atmosféra byla skvělá, vzájemné fandění obrovské a všem se v disciplínách docela dařilo. 
Nejlépe bodujícím byl kopřivnický vicebojař Daniel Hanzelka, druhým vitkovicky vrhač Petr Bílský a třetím také vrhač, který si ale střihnul i skok vysoký, slavkovský Marek Hrubý
Děkujeme všem zúčastněným a především jejich trenérům za vzornou reprezentaci našeho oddílu. 
 
Hana Legerská, vedoucí družstva plzen mcr 250922

Adéla Pannová je mistr České republiky

V chladném a děštivém víkendu 17.-18.září se v Jablonci nad Nisou prali naši mladí žáci o mistrovské tituly. Nejlépe si z našich 14 mladých atletů vedla Adéla Pannová, svěřenkyně trenérů Martina Kysely a Ondry Kratochvíla, která dokazala jako jediná zdolat 365cm a brala zlato. Dalšími, kteří dosáhli na medailová umístění byli Vašek Hranický, který v hodu kladivem předvedl výkon 44,66m a urval stříbrnou medaili. Vaška připravuje v naší vrhačské akademii Pavel Bílský. Další zástupce vrhačské akademie, oštěpařka Markéta Ustrnulová si výkonem 39,22m zasloužila rovněž stříbrnou medaili. Markétu připravuje Romča Gromanová. 

Finálového umístěni do 8.místa dále dosáhli:

5.  David Pavlišinec - oštěp - 50,45m

6.  Karolína Červenková - koule - 11,77m

7.  Nikol Polášková - 60m  -  7,98s

7.  Karoilína Červenová - kladivo - 38,82m

8.  Kateřina Fridrichová - kladivo - 37,15m 

 

k dosaženým výsledkům všem zúčastněným blahopřejeme.

Sportuj jako Zátopkovi

Na pondělí 19.9.2022 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky speciální oddílové závody. Tento den, kdy si připomeneme stoleté výročí narození dvou opravdových legend české atletiky Dany a Emila Zátopkových, tak oslavíme společně pohybem. Děti čeká dvojboj a jak jinak než v disciplínách ve kterých se Dana a Emil proslavili po celém světě. Hod oštěpem vzhledem k věku dětí nahradíme míčkem a pověstné Emilovy dlouhé běhy sice zkrátíme, ale to na kvalitě výkonů našich malých atletů nic nemění 😉. 

Vzhledem k tomu, že chceme celé závody pojmout jako vzpomínkovou akci a tak trochu oslavu královny sportu atletiky, nebudeme tentokráte oficiálně vyhlašovat pořadí, ale všechny děti dostanou památeční medaili. Rádi bychom tak naplnili slova, která pronesl zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se".

Děti si tak budou moci společně zazávodit na této jedinečné vzpomínkové akci na stadionu, kde Emil Zátopek v roce 1949 překonal dvakrát světový rekord v běhu na 10 km.

Suverenní mladší žákyně

Mladší žákyně jasně opanovaly 13.9. krajskou soutěž družstev a do semifinále postoupily z prvního místa. Hlavními tahounkami byly Sabča NESRTOVÁ, Kája HOŘÍNKOVÁ a Barča HRBÁČKOVÁ. Důležitý je ale přístup všech děvčat, které se na tomto výsledku podílely a my gratulujeme všem, které bojovaly a vytvořily si osobní nejlepší výkony. Každý bod se počítá a my se už teď těšíme na semifinále Mistrovství Moravy a Slezska, které se uskutešní již v neděli na našem domácím stadionu ve Vítkovicích. Kluci obsadili šesté místo a ti tedy budou mít volnou neděli, protože do semifinále nepostoupili. I přes to, ale byly k vidění kvalitní výkony (vzhledem k poprázdninovému termínu).
Děkujeme za reprezentaci klubu a děkujeme i trenérům, kteří se podíleli na tomto výsledku. Vedoucím koučem družstva mladších žákyň je Honza VOJTEK. 
Mladší žákyně tedy čeká v neděli další závod. 
25.9. se uskuteční v Břeslavi Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva - největší individuální závod pro tuto kategorii. Dalším závodem bude 28.9. mezikrajské utkání mladšího žactva, které bude pro nominováné. A věříme, že 2.10. zabojuje o jednu z medailí družstvo mladších žákyň při finále Mistroství Moravy a Slezska v Kopřivnici.

Výsledky najdete zde

Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva

V neděli 11.9. proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva a u děvčat to byla soutěž až do poslední chvíle dramatická a napínavá. U kluků to bylo o něco klidnější a ti zhruba od poloviny soutěže měli medaili jistou. Nakonec vybojovali skvělý bronz i bez velké opory Peti CHOVANCE. U děvčat se umístění každou chvíli přelínalo a nakonec děvčata přišla o bronz až po štafetách o pouhé tři body. I tak ale obě družstva vybojovala postup na MČR družstev, které se uskuteční 1.10. v Třinci a oproti loňskému roku, kdy se ani jedno družstvo neprobojovalo na MČR, tak můžeme hovořit o úspěchu. U děvčat chyběla sprinterka Ema PROCHÁZKOVÁ a tyčkařka Kristýna WOWROVÁ, což se rozhodně projevilo na bodovém manku. Je třeba ale pochválit všechna děvčata za bojovnost, velkou oporou byly opět vrhačky, dařilo se již tradične Niki POLÁŠKOVÉ a velkou posilou byla také mladší žákyně Naty WEBEROVÁ. Z Karviné byla ve vítkovickém dresu velice štědře bodující závodnicí Verča MALATINSKÁ. U chlapců tým opět podrželi vrhači v čele s Davidem PAVLIŠINCEM a Vencou HRANICKÝM, spoléhnout se také můžeme na běžce.

Souhrn výsledků najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/65159

Dorostenci z Vítkovic Mistři Moravy a Slezska

Silná generace ročníků 2005/06 doplněna o posily z Opavy, Třince a Slavkova u Brna, vyhrála 10.9. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v Břeclavi a za 14 dní bude usilovat o medailové umístění také na MČR dorostu 25.9.
Děkujeme za skvělou reprezentaci a hurá do Plzně.

Hana Legerská, vedoucí družstva

4.9. proběhlo v Chebu Mistrovství ČR družstev mužů a žen

Oběma našim extraligovým družstvům se nedařilo tak, jak bychom si jistě všichni příli a obsadila tak svorně šesté místo. V ženském družstvu se tradičně dařilo Katrin Brzyszkowské, která dle očekávání získala zlato v kouli (15,73m) a přidala ještě bronz v hodu diskem (46,46). Další větší bodový příděl pak zajistily Jana Slaninová, Dominika Kraussová a Adéla Voráčková
V mužském družstvu do bodového přídělu výrazně zasáhnul Matej Baluch, který si v čase 51,59 doběhnul pro 3. místo v běhu na 400m překážek, přidal 5. místo v překážkách na 110m a doplnil štafetu na 4x100m, která nakonec doběhla čtvrtá. Naši muži pak získali ještě dvě stříbra a to zásluhou Martina Kováčecha v běhu na 3000m překážek a Adama Zajíčka v chůzi na 5000m.

Úspěch na MČR mužů a žen do 22 let na dráze

V termínu 27.-28.9. proběhlo v Brně Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze a medailově se prosadili hned tři naši atleti. Nejúspěšnější co se týče počtu medailí byla ve vítkovické výpravě tradiční opora nešeho klubu Katrin Brzyszkowská, která své soupeřky v kouli přehodila o téměř půl metru a výkonem 15,72 si s přehledem zajistila zlato v kouli. Druhou medaili pak přidala výkonem 44,69m v disku, což stačilo na bronz. Klubovou medailovou sbírku obohatil stříbrem v běhu na 3000m překážek Martin Kováčech v čase 8:58.57. Poslední medaili získal Jirka Zedníček, kdy čas 14.80 znamenal bronz.

Všem našim sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a medailistům samozřejmě gratulujeme. Kompletní výsledky si můžete prohédnout TADY.

Katrin Brzyszkowská je 7. na světě

katrintrener

V Columbijské Cali se tento týden koná MS juniorů v atletice. Naše výtečná koulařka Katrin Brzyszkowská se po postupu do úterního finále probojovala i do užšího finále a výkonem 15,77m obsadila skvělé 7.místo v nabité světové konkurenci. Za skvělý výkon Katrin i trenérovi Vláďovi Lindovskému gratulujeme.

Další naši dva vítkovičtí zástupci Anička Cagašová a Milan Ščibráni byli členové smíšené štafety 4x400m, samotný postup do finále byl pro štafetu perfektní výsledek, tam dokázali ještě vylepšit výsledek z rozběhu o 27setin, výsledná hodnota 3:29,18 stačila na 8.místo. Aničce a Milanovi gratulujeme stejně jako jejím společnému trenérovi Jardovi Vlčkovi. 

Atletický klub SSK Vítkovice

Budoucí talenty vychováváme již od 4 let věku, kdy u nás děti trénují společně se svými rodiči, případně přímo v mateřských školách. Velkou výhodou našeho klubu je tak možnost růstu a zajištěný posun do následujících kategorií až po dospělost.

Rychlý kontakt

Atletický klub, Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Email: info@atletika-vitkovice.cz