• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích

Vícebojaři všech kategorií se utkali tento víkend (21.-22.5.) o titul mistra Moravy a Slezska v Přerově . Jako první reprezentovala náš klub ve svém vůbec prvním sedmiboji Julie Bartková, která se umístila v kategorii žákyň na krásném 7. místě (3 548 b.) Na nedělní pětiboj pak dorazila hned čtveřice mladších žákyň. Svou roli favoritky potvrdila Adéla Kalandrová, která celou soutěž ovládla a ziskem 2 701 b. vybojovala díky skvělým vyrovnaným výsledkům ve všech disciplínách zlato. Věříme, že Adéla naváže na úžasný výsledek z tohoto víkendu také na Mistrovství ČR ve vícebojích, které se koná 3.-5.6. v Praze.

adela mmas prerov

juli mmas prerov

Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů a juniorek

V neděli 22.5.2022 se na domácím stadionu ve Vítkovicích uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů a juniorek. Celkem na mistrovství startovalo 274 závodníků  z 41 moravských oddílů. Vítkovičtí atleti získali celkem 34 medailí, z toho 14 zlatých, 14 stříbrných a 6 bronzových. Všem medailistům gratulujeme!
Kompletní výsledky si můžete přečíst na www.atletika.cz.

Finální nominace na LODM

S velikou radostí vám oznamujeme, že finální nominace na Olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat v termínu 26.6-1.7. se rozrostla o tři jména a Moravskoslezský kraj bude reprezentovat celkem 9 vítkovických atletů! Všichni si to za předvedené výkony a bojovnost zasloužili, moc vám gratulujeme! Gratulace míří samozřejmě i trenérům, kteří závodníky připravují.

Barvy AK SSK Vítkovice budou hájit:
Petr Chovanec
David Pavlišinec
Karolína Červenková
Barbora Hrbáčková
Adéla Kalandrová
Sabina Nesrstová
Nikol Polášková
Kateřina Salvová
Markéta Ustrnulová

1. kolo Extraligy mužů a žen

V neděli 15.5.se na domácím stadionu ve Vítkovicích uskutečnilo 1.kolo extraligy mužů a žen. Družstvo žen, které nastoupilo bez hostujících závodnic a zahraničních posil, v počtu 15ti závodnic skončilo na 7.místě. Oporami družstva byly Katrin Brzyszkowská (získala 18 bodů), Štěpánka Kolářová (12 bodů) a Jana Slaninová (10 bodů). Družstvo mužů skončilo také na 7.místě. Nejlépe bodujícími závodníky byli hostující závodník ze Slovenska Matej Baluch (19 bodů) a domácí Tomáš Bortel (12 bodů) se Zdeňkem Stromšíkem (11bodů).

Výsledky 1.kolo ženy:
1. AK ŠKODA Plzeň 245
2. AK Olymp Brno, spolek 194
3. Univerzitní sportovní klub Praha 193
4. TJ Dukla Praha 163
5. PSK Olymp Praha, z.s. 144
6. A. C. TEPO Kladno 121 SSK Vítkovice, z.s. 95

Výsledky 1.kolo muži:
1. VSK Univerzita Brno 222
2. TJ Dukla Praha 201
3. AK ŠKODA Plzeň 147
4. PSK Olymp Praha, z.s. 143
5. A. C. TEPO Kladno 140
6. Hvězda Pardubice z.s. 123
7. SSK Vítkovice, z.s. 120
8. ASK Slavia Praha 50

Máme olympijského vítěze

Druhého nejlepšího medailového výsledku z deaflympijských her dosáhla v brazilském Caxias do Sul česká reprezentace. Maraton, poslední disciplínu patnáctidenního měření sil, totiž vyhrál člen atletického klubu SSK Vítkovice Michal Stanovský

Ve vytrvalém dešti setřásl Michal dva nejbližší pronásledovatele ze Španělska po polovině závodu a zcela osamocen si doběhl pro nejcennější kov v čase 2:33,03. "Byl jsem rád, že pršelo, protože umím běhat v dešti," hodnotil český reprezentant.

"Zhruba čtyři kilometry před cílem už jsem víceméně počítal s tím, že bych mohl vyhrát. Jsem moc rád, že můžu přivézt domů zlatou medaili," dodal spokojený Stanovský.

image001

Naši běžci byli v Pliezhausenu úspěšní

Na mítinku v německém Pliezhausenu nás reprezentovali svěřenci Vladimíra Černého. Třetí příčku v běhu na 1000 metrů vybojoval skvělým časem 2:21.71 Lukáš Symerský, který se tak mimo jiné dostal také do čela vítkovických tabulek na této trati. Na trať 3000 metrů se pak vydal Jakub Zemaník, který ve velké konkurenci obsadil krásné 7. místo v čase 8:11.67.
Všem včetně trenéra gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho oddílu v zahraničí.

Prosluněné soustředění v Chorvatsku

Poslední dva dubnové týdny se skupinky našeho klubu zúčastnily soustředění v Chorvatské Makarské. Počasí přálo a tak všichni mohli naplno trénovat a pilovat svou formu k blížícím se závodům. Skupiny Hanky Legerské, Kuby Ševčíka, Mildy Nožičky a Jana Kotaly hltaly plnými doušky přímořské klima a velmi krásné počasí. Vše se obešlo bez velkých problému a tak se všichni vrátili bezpečně a spokojeně domů. makarska03

Vydařené jarní žákovské soustředění - hodnocení

Vážení rodiče, 

věříme, že jsme vám navrátili děti spokojené a plné nových zážitků. Za celý trenérský tým hodnotím průběh soustředění jako bezproblémový. Počasí bylo opravdu aprílové, ale i přes to děti během 4 dnů odtrénovaly celkem 7 kvalitních tréninkových jednotek. 7 když nepočítám ranní klusy.  Děti byly rozdělené do šesti týmů, které proti sobě po celou dobu soustředění soutěžily nejen ve sportovních hrách, ale také ve vědomostních. Na každý večer jsme v rámci team buildingu naplánovali společnou aktivitu. Na první večer byl nachystaný sportovní kvíz, druhý večer solná jeskyně a poslední večer se Michal Husek rozpovídal o své dosavadní sportovní kariéře a jeho cestě na Harvard. Věříme, že to naše mladé naděje namotivovalo.

Je možné, že se v těchto dnech nakumuluje únava.
Už teď se ale těšíme na výkony v blížící se sezóně. Termínovou listinu najdete zde: https://www.zactvo.atlevitko.cz/terminovka-zactvo

Video reporty ze soustředění najdete na našem žákovském instagramu https://www.instagram.com/vitkovickamladez/
 
Za trenérský tým Fatima Kostková

Přihlášky na naše letní atletické příměstské tábory spuštěny

Dnes jsme spustili přihlášky na oblíbené příměstské tábory pořádané naší atletickou přípravkou. Letos jsou tábory určeny pro děti ročník narození 2015 - 2011. Veškeré informace včetně on-line přihlašovacího formuláře naleznete na našich stránkách v sekci Léto 2022. Jelikož je z kapacitních důvodů počet míst omezený, doporučujeme přihlášení neodkládat. Pro děti je opět připravený bohatý program na celý týden pod vedením našich zkušených trenérům, kteří pracují s dětmi celoročně. Tábory budou probíhat na Městském stadionu ve Vítkovicích, v jeho přilehlém okolí a počítáme samozřejmě také s celodenním výletem mimo stadion.

Školení trenérů žactva (TŽ) a trenérů přípravky (TAP)

Baví vás práce s dětmi a rádi byste se aktivně podíleli na jejich sportovní přípravě a vedli je k lásce ke sportu? AK SSK Vítkovice pořádá školení trenérů žactva (TŽ) a trenérů atletických přípravek (TAP). Získejte tak potřebnou kvalifikaci a rozšiřte naše trenérské řady.

Termín školení TŽ: 1. část : 29.4. – 1.5. 2022 | 2. část : 6.5. - 8.5. 2022 (Podmínka účasti: dovršení věku 18 let a členství v atletickém klubu ČAS, cena 2 500,- Kč)
Výstup: zkušební požadavky: prakt.ukázky kontrol.cviků,pís.příprava na tréninkovou jednotku mladšího a staršího žactva, písemný test (dle požadavku ČAS).
Na základě úspěšného absolvování školení budete zařazení do registru trenérů ČASu.

Termín školení TAP: 30.4. – 1.5.2022 (Podmínka účasti: dovršení věku 18 let a členství v atletickém klubu ČAS, cena 1 500,- Kč)
Výstup : zkušební požadavky: praktická ukázka kontrolních cviků, písemná příprava na TJ přípravky, písemný test daný ČASem na základě úspěšného absolvování školení budou všichni účastníci zařazeni do registru trenérů ČAS.

Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře na ČAS na adrese: http//registr.atletika.cz/TriningRegistration/Coaches


Případné dotazy zodpoví telefonicky (je to operativnější ) vedoucí školení PhDr. D. Vandrolová, CSc. Tel.777341916

Zítra porovnají své síly naši nejmenší atleti

Na úterý 5.4. jsme připravili pro všechny děti naší přípravky oddílový atletický čtyřboj. Děti si tak budou moci vyzkoušet, jak jsou na tom po pomalu končící zimní přípravě a současně mohou porovnat své výkony se svými oddílovými vrstevníky. Bližší informace k závodu naleznete na stránkách přípravky TADY.

Update 5.4.2022: závody jsou z důvodu nepřízně počasí přesunuty na středu 27.42022

Nové webové stránky po mnoha letech spuštěny

V rámci zkvalitnění prezentace klubových informací jsme pro vás připravili nové webové stránky. Snažili jsme se je pro vás vytvořit co nejpřehlednější - odstranili jsme také množství informací spadajících do působnosti SSK, které nekorespondovaly s chodem Atletického klubu. Nyní byste zde měli nalézt informace týkající se výhradně činnnosti klubu. Stránky jsme pro vaše pohodlí také optimalizovali pro mobilní zařízení. Budeme samozřejmě rádi za zpětnou vazbu, takže pokud budete mít pocit, že vám na stránkách něco chybí, nebo naopak přebývá, neváhejte nám napsat např. prostřednictvím našeho kontaktního formuláře TADY.

Brzyszkowská na EP vrhačů nezklamala

V portugalské Leiri se uskutečnil letošní ročník Evropského poháru vrhačů. Na tradičním podniku startovalo devět českých reprezentantů a reprezentantek, mezi nimiž nechyběla ani vítkovická koulařka Katrin Brzyszkowská.

Mladý český tým, který letěl na jih Evropy především sbírat zkušenosti, nedosáhl na žádnou z medailí. Nejlepšího umístění dosáhla oštěpařka Petra Sičaková, která v soutěži do 23 let obsadila pátou příčku. Shodně na sedmém místě pak skončili oštěpař Martin Konečný, a právě Katrin Brzyszkowská, která tak bohužel nezopakovala skvělé čtvrté místo z loňského poháru ve Splitu. Byla nejmladší účastnicí soutěže koulařek do 23 let. Měla v soutěži jen jeden platný pokus, a ten měl hodnotu 15,46 metrů. Tedy pouze o necelých dvacet centimetrů méně než její letošní maximum v hale. Konkurence však byla velmi silná, zvítězila Turkyně Pinar Akyolová výkonem 16,30 metrů, na medaili bylo potřeba výkon 15,81 metrů.

Sportem pomáháme ukrajinským dětem

AK SSK Vítkovice zve do svých řad děti z Ukrajiny, které do Ostravy a okolí přivedla proti jejich vůli válka. Zdarma se mohou stát členy oddílu, aby měly vyžití a rychleji našly nové kamarády. O potřebné vybavení se postarají stávající členové. 

„Chceme pomoci dětem cítit se alespoň trochu jako doma. Zapojení do pravidelné činnosti k tomu rozhodně přispívá. Sport dokáže ve složitých momentech podpořit tělo i duši. Jsme sportovní oddíl, tak pomáháme tím, co umíme – sportem," říká Oldřich Zvolánek, předseda Výkonné rady SSK Vítkovice, z.s.

Oddíl je připravený přijmout děti od 6 do 15 let. Do tréninkových skupin budou zařazené podle věku. Členství v oddíle je pro ně bezplatné. S vybavením pomůžou ostatní. „Předpokládáme, že málokdo si mohl při útěku před válkou vzít s sebou oblečení anebo boty na sport, proto jsme vyzvali členy našeho oddílu, aby přinesli vhodné věci a rozdělili se o ně s dětmi, které potřebují pomoc," říká Fatima Kostková. „Přihlášení do oddílu je pak jednoduché. Nemáme žádný formulář, budeme se domlouvat individuálně. Stačí, aby mi maminky zavolaly nebo napsaly email. Ukrajinsky sice nemluvím, ale rozumím dobře, a co nepůjde třeba anglicky, zvládneme kombinací našich jazyků," doplňuje Kostková.

Kontakt pro přihlášení:

Fatima Kostková

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: +420 737 043 020

Atletický klub SSK Vítkovice

Budoucí talenty vychováváme již od 4 let věku, kdy u nás děti trénují společně se svými rodiči, případně přímo v mateřských školách. Velkou výhodou našeho klubu je tak možnost růstu a zajištěný posun do následujících kategorií až po dospělost.

Rychlý kontakt

Atletický klub, Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Email: info@atletika-vitkovice.cz