• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Přihláška do přípravky na příští sezónu bude spuštěna tento pátek 14.6.

Stejně jako v minulých letech, tak i letos bude nábor dětí do přípravky na příští sezónu probíhat formou on-line přihlášky na webových stránkách přípravky www.atlevitko.cz. Pro jistotu připomínáme, že přihlásit se musí také stávající členové, protože platnost jejich přihlášky končí 30.6.2024. Rozpis nových tréninkových skupin naleznete na hlavní stránce stejného webu. Součástí přihlášky je také výběr velikosti oddílového trička, prohlédněte si tedy prosím velikosti s dostatečným předstihem, abyste to nemuseli řešit v rychlosti při vyplňování přihlášky. Velikosti 60 - Jr.XL naleznete TADY a velikosti S - 6XL TADY. Jednotlivé tréninkové skupiny budou otevřeny do naplnění jejich kapacity tzn., že se budou automaticky postupně zavírat podle počtu přihlášených dětí a nebude již možné dodatečné přihlášení.

Upozornění k blížícímu se MS v hokeji

Od 10.5. bude probíhat v Ostravar Aréně MS v hokeji. Tréninky budou v tomto období probíhat standardně, ale počítejte prosím s dopravními komplikacemi spojenými se zvýšeným množstvím aut a chodců. V době konání zápasů se dají se očekávat zácpy ve všech směrech, plná parkoviště a různá omezení.

Spustili jsme přihlášky také na příměstské tábory

Po velkém zájmu o naše příměstské tábory v uplynulých letech, jsme pro děti také letos připravili 2 příměstské tábory. Tábory jsou určeny nejen pro děti z naší přípravky, ale také pro jejich sourozence nebo kamarády (ročníky 2016 - 2013).

Náplň táborů je velmi bohatá. Pro děti je připraven zábavný program na celý týden zaměřený zejména na pohybové aktivity. Tábory vedou naši zkušení trenéři a součástí programu jsou samozřejmě také různé soutěže, hry, výlet apod.
Veškeré informace a on-line přihlašovací formulář naleznete na našich stránkách TADY.


Fotky z loňských příměstských táborů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY.

Přihlášky na Letní atletický kemp 2024 spuštěny

Tradiční Letní atletický kemp, který proběhne opět v krásném prostředí Těšínských Beskyd ve výšce 982 m n. m. na Horském hotelu Kozubová v termínu 21. - 27. července je letos primárně určen ročníkům 2011 - 2015. Pro děti je jako vždy připraven týden plný pohybu a zábavy. Na kemp je nutné on-line přihlášení na našich stránkách TADY. Počet míst je bohužel omezený, protože standardně vyčerpáme celou kapacitu hotelu - doporučujeme tedy včasné přihlášení. 

Video z loňského kempu si můžete prohlédnout TADY a fotky pak v naší fotogalerii TADY.

Halové Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek 2024

Týden po našem poměrně úspěšném představení na MČR dospělých absolvovali své mistrovství také jejich mladší kolegyně a kolegové. Nepodařilo se nám bohužel získat tolik medailí, kolik bychom si všichni přáli a o to více je potřeba vyzdvihnout jednotlivce, kterým se medaili získat podařilo. Bronz se podařilo získal Aničce Hrbáčové v její parádní disciplíně - skoku do výšky (170 cm) a stejný kov si pak na krk pověsil dálkař Štěpán Matura, který předvedl skok za hranici sedmi metrů (702 cm). Jediné naše zlato a tím pádem také titul, vybojoval v běhu na 800 metrů Tomáš Volný, kterému k prvnímu místu stačil čas 2:01,44.

Všem medailistům velká gratulace a také poděkování ostatním našim závodníkům, kteří i když předvedli mnohdy skvělé výkony, na medaili to nestačilo.

Mistrovství ČR mužů a žen 2024 - 2. den

V neděli se naši atleti pokusili navázat na medailově úspěšnou sobotu. Roli favoritky ve vrhačském sektoru potvrdila Katrin Brzyszkowská, která poslala kouli na značku 16,58 m a získala očekávané zlato. Po druhé se o závodním víkendu představila také Simona Vrzalová, která získala s velkým náskokem další zlato a to na trati 1 500 m v čase 4:21,84. Poslední medaili získala ve štafetě čtveřice Matěj Lutz, Milan Ščibráni, Jakub Majerčák a Tomáš Lisák - jejich čas 1:27,81 stačil na stříbro.

Velká gratulace nejen všem medailistům!

Mistrovství ČR mužů a žen 2024 - 1. den

Letošní Mistrovství republiky mužů a žen hostila Ostrava a tak měli domácí atleti o to větší důvod na národní úrovni uspět. Skvělý výkon předvedla opět Karolína Maňasová, která svým časem 7,15 splnila nejen limit na MS v Glasgow, ale současně překonala také český rekord. Další zlato na stejné trati putovalo Zdeňkovi Stromšíkovi, který časem 6,60 zaběhl nejlepší český letošní čas. A do třetice mezi běžci přidala zlato také Simona Vrzalová, která na trati 3 000 metrů s časem 9:26,87 nenašla přemožitelku a vrátila se tak po mateřských povinnostech v té nejlepší formě.

Bronzová medaile pak putovala ke koulaři Tomáši Bortelovi za výkon 17,22. 

Všem medailistům samozřejmě velká gratulace!

Ani naši žáci nezahálejí - Adéla Kalandrová a jejích 3047 b.

Na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, které se konalo 20. - 21.1.2024 zazářila Adéla Kalandrová, která na domácí půdě ziskem 3 047 bodů přepsala oddílové tabulky. Ke skvělému výsledku jí pomohly osobní rekordy hned v několika disciplínách a Adéla v tomto směru ještě zcela jistě neřekla své poslední slovo. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Karolína Maňasová potvrdila svou letošní formu

Osobní rekord 7.31 v běhu na 60m, který Karolína předvedla hned v úvodu sezóny v Ostravě, jasně naznačoval, že letošní forma míří správným směrem. Na mítinku Jablonecká hala (20.1.2024) pak už Karolína nenechala nikoho na pochybách. Poprvé osobák překonala hned v rozběhu časem 7.26 a finále pak vyšperkovala vyrovnáním českého rekordu, kdy předvedla čas 7.23! Věříme, že má Kája našlápnuto k ještě lepšímu výsledku. Samozřejmě velká gratulace!

Krásné Vánoce

Krásné prožití Vánočních svátků, spoustu příjemných chvil a pohody s nejbližšími, bohatého Ježíška přeje všem svým atletům, trenérům, rozhodčím a dalším členům a fanouškům Atletický klub SSK Vítkovice.

 Šťastné a Veselé Vánoce

Naši nejmenší atleti včera absolvovali svůj Vánoční trojboj

Letošního Vánočního trojboje naší přípravky se po moha zdravotních odhláškách nakonec zúčastnilo úžasných 190 dětí a společně se startujícími rodiči jsme tak překonali magickou hranici 200 závodníků. Děti byly rozděleny podle ročníku narození do jednotlivých skupin a společně s trenérem postupně absolvovaly disciplíny svého trojboje.

Celou soutěž ale zahájili naši nejmenší atleti (ročník 2019), kteří trénují společně se svými rodiči. Pro tyto dvojice byl připraven dvojboj v podobě společného štafetového běhu a skoku z místa, kde se sčítal výsledek rodiče a dítěte. Všichni do závodu dali maximum a tak jedinou malou černou kaňkou v této soutěži byl vymknutý kotník jedné z maminek. Držíme palce, aby maminka byla brzy fit a vrátila se nám co nejdříve do tréninkového procesu 😉. Aby rozdělování medailí bylo co nejspravedlivější, soutěžili zvlášť tatínci a maminky. A jak to dopadlo?

MAMINKY
1. Richard Heider
2. Viktorie Brandová
3. Ema Bysková
4. Matiana Maschke

TATÍNCI
1. Adam Gombár
2. Matyáš Vaněk
3. Ema Saidi
4. Natálka Pitronová

Ostatní ročníky už absolvovaly trojboj. Všechny trojboje se skládaly ze skoku, hodu 1kg medicimbalem a různě dlouhého běhu podle kategorií. Nejstarší děti čekal záludný trojskok snožmo, ročníky 13/14 skok do dálky a ostatní děti pak skok snožmo z místa. Nejmenší děti běžely sprint na 60m a pro zbytek startovního pole byl připraven delší běh v délce 200, 400, nebo 600 metrů.  O výsledku rozhodoval součet pořadí v jednotlivých disciplínách. Na první 4 čekaly krásné medaile včetně speciální medaile za čtvrté místo a věcné odměny. Diplom a sladkost na cestu domů dostali všichni závodníci.

Viděli jsme velké množství skvělých výkonů. Mnoho rozzářených dětských očí, plno úsměvů a skotačících nadšených dětí a to je to hlavní, proč to všechno děláme. Jsme rádi, že se pohybujeme mezi dětmi, které mají rády pohyb a i když trénink někdy bolí a mohly by strávit pohodlné odpoledne se všemi lákadly doby, baví je to. Všichni nemohou získat medaile, ale i prohrát je pro život důležité a to je jeden z benefitů sportu - utváří osobnost.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout tady: DÍVKY a CHLAPCI.

Fotky na vás čekají v naší fotogalerii TADY.

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména vám rodičům za to, že vedete děti ke sportu, celému organizačnímu týmu - trenérům, technické četě, IT podpoře zpracování výsledků, zabezpečení a podpoře SSK Vítkovice, klukům u kamery, zdravotníkům a samozřejmě rozhodčím - o hladký průběh závodu se staralo více než 30 lidí, kteří dělali maximum proto, aby si to všichni účastníci užili.

Pavel

Zemřel Milan Nožička

Dnes, v úterý 24.10. zemřel ve věku nedožitých 60 let náš dlouholetý trenér Milan Nožička.  Za svou dlouholetou činnost vychoval spoustu skvělých sprinterů a překažkářů,se kterými dokázal vyhrávat spoustu závodů a soutěží, dnes ráno bohužel prohrál svůj boj se zákeřnou nemocí.

Čest jeho památce.

Za celý oddíl vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodinně.

Jan Kotala, předseda AK SSK Vítkovice

Dny otevřených dveří na Sportovním gymnáziu Ostrava

Rádi bychom vás touto cestou pozvali jménem Atletického klubu SSK Vítkovice a Sportovního Gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Dny otevřených dveří, které se konají 24.10.2022 v 16:00 hod. v prostorách gymnázia. Na akci vám ukážeme zázemí školy a současně se dozvíte vše potřebné o možnosti studia oboru Gymnázium se sportovní přípravou (osmiletý obor 79-42-K/81). Atletika je jeden z kmenových sportů a vaše dítě tak má možnost nejen získat kvalitní vzdělání, ale současně také dále rozvíjet svůj sportovní talent pod vedením zkušených trenérů sportovního gymnázia, kteří jsou zpravidla současně také klubovými trenéry AK SSK Vítkovice.

Součástí přijímacího řízení je také talentová zkouška, která se skládá z atletických a gymnastických dovedností. Všem zájemcům o studium z řad členů našeho klubu s přípravou na obě části této talentové zkoušky samozřejmě rádi pomůžeme a to formou specializovaných tréninků prostřednictvím trenérů Sportovního gymnázia. Pro bližší informace neváhejte kontaktovat trenéra Sportovního gymnázia Pavla Červenku (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Více informací o studiu naleznete na stránkách školy např. TADY.

Plakát si můžete prohlédnout TADY

Družstvo dorostenek 3. na MČR

Klání letošních nejlepších českých klubů v kategorii dorostenci a dorostenky s ekonalo v neděli 24.9. v Olomouci. Naše družstvo děvčat obsadilo vynikající 3.místo (z počátku vedoucí družstva Milda Nožička, do finále děvčata dovedla Hanka Legerská).

Družstvo chlapců pod vedením Martina Olšera, obsadilo 5.místo.

 

Velka gratulace všem zůčastněným atletům kteří pomohli svým bodovým přídělem k umístění družstev a samozřejmne i obrovská gratulace všem trenérům připravující své atlety.

3 bronzy na MČR v silničním běhu

V neděli 24.9. se v Praze Běchovicích konalo tradičně MIstrovství České republiky v běhu na silnici. Na trati dlouhé 10km se podařilo vybojovat bronz třem našim atletům:

Jakub Zemaník - kat.muži

Simona Vrzalová - kat.ženy

Daniel Indra - kat.junioři

IMG Bechovice

Gratulujeme

Atletický klub SSK Vítkovice

Budoucí talenty vychováváme již od 4 let věku, kdy u nás děti trénují společně se svými rodiči, případně přímo v mateřských školách. Velkou výhodou našeho klubu je tak možnost růstu a zajištěný posun do následujících kategorií až po dospělost.

Rychlý kontakt

Atletický klub, Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Email: info@atletika-vitkovice.cz